Beata Olga Kowalska

Beata Olga Kowalska

Beata Olga Kowalska

Ukończyła Krakowska PWST filia we Wrocławiu. Jeszcze na studiach po nagrodzie za debiut, trafiła do T. Nowego w Łodzi.

Występuje z powodzeniem w wielu polskich teatrach. Nagrodzona wieloma nagrodami m.in.za rolę Marleny Dietrich w spektaklu „Edith i Marlene” gdzie otrzymała indywidualną nagrodę aktorską. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Z powodzeniem występuje w musicalach, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie można ją było oglądać w rolach Mony oraz Mamy Morton w musicalu „Chicago” reż.M. Korwin, a także Loli Blau w spektaklu „Dziś wieczorem Lola Blau” w reżyserii A. Ozgi. W Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie zagrała Tanye w musicalu „Mamma Mia!” (reż. Wojciech Kępczyński). W Teatrze Muzycznym w Łodzi- Madame Thenardier w „Les Misérables” (reż. Zbigniew Macias) W Teatrze Syrena w Warszawie Felicie w musicalu „Czarownice z Eastwick” (reż. Jacek Mikołajczyk).
Ostatnie role to: Florence Jenkins w spektaklu “Boska” (reż P.Szkotak ) oraz Pani Peachum w “Operze za 3grosze”(reż. J.J.Połoński).

Popularność wśród szerszej publiczności przyniosły aktorce role w programach i serialach telewizyjnych (m.in.Wezółowa w „Ranczo”, „Twoja twarz brzmi znajomo”). Występuje również z kolegami z serialu Ranczo w ich autorskim kabarecie “Kałamasz”. Wszechstronna… oprócz aktorstwa, pracuje głosem, lektoruje i pracuje w dubbingu.