O wydarzeniu

ARENA Festival film & music narodził się w 2017 roku w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie odbiorców muzyką filmową.

Pierwsza edycja Arena Festival

Pierwsza odsłona festiwalu spotkała się ze znakomitym odbiorem a koncertów wysłuchało 3,5 tysiąca miłośników melomanów z północno-wschodniej i centralnej Polski.

Termin festiwalu

Nieprzypadkowo Festiwal odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Założeniem jego twórców jest by był muzyczną wizytówką północno-wschodniej Polski i jednocześnie jak najlepszym preludium do rozpoczęcia wakacji z rodziną na Warmii lub na Mazurach.

Lokalizacja Festiwalu

Równie nieprzypadkowy był wybór Ostródy przez 7 lat Festiwalu…

Miasto nazywane Perłą Mazur jest niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Tu rozpoczyna się trasa unikatowego w skali światowej Kanału Ostródzko-Elbląskiego. To brama do Mazur Zachodnich, oferujących bogactwo miejsc nieskażonej niczym natury i relaksu, idealne do znalezienia wyciszenia od wielkomiejskiego zgiełku. Również atrakcyjne jest położenie przy trasie S7 gwarantujące dobry dojazd z kierunków Warszawy i Gdańska.

W 2024 roku zapadła decyzja, by Festiwal odbywał się w stolicy Warmii i Mazur czyli Olsztynie. Po kilku latach remontu oddano bowiem do użytku Halę Widowisko-Sportową URANIA, która jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w województwie. Podczas wydarzeń kulturalnych może pomieścić ponad 4 tysięcy osób jednocześnie, co pozwala festiwalowi rozwijać się i zapraszać na koncerty jeszcze więcej widzów.

Honorowy

Patronat nad Festiwalem

Głównym Patronem Honorowym Arena Festival film&music jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Patronem Honorowym i partnerem Arena Festival film&music jest również prezydent Olsztyna – Robert Szewczyk.

Organizatorzy

Festiwalu

Organizatorami Festiwalu są dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego. To Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Filharmonia Warmińsko-Mazurska
CEiIK Olsztyn

Arena Festival film&music

Dyrektorem artystycznym festiwalu i jego pomysłodawcą jest Piotr Sułkowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej, rodowity Krakus, pracujący w Olsztynie od 2013 roku. Dyrektorem organizacyjnym jest Jarosław Kowalski – zastępca dyrektora Centrum, założyciel i wieloletni dyrektor regionalnej telewizji w Olsztynie, dziennikarz i producent telewizyjny.

Festiwal powstaje przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym i jednocześnie promuje twórczość wspieraną przez Fundusz.