Karol Drozd

Karol Drozd

Karol Drozd

Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalność musical w klasie śpiewu prof. zw. dr hab. Ryszarda Minkiewicza.

Związany z wieloma Teatrami Muzycznymi w Polsce i za granicą, bardzo aktywnie działa w środowisku artystycznym. Odtwórca głównych ról w musicalach tj. “LOVE STORY” (Nowy Teatr Słupsk), “CRAZY FOR YOU” (Opera za Zamku w Szczecinie), “OPERA ZA TRZY GROSZE” (Teatr Variete Kraków), “FOOTLOOSE” (Teatr Muzyczny w Poznaniu), “ROCK OF AGES” (Teatr Syrena Warszawa), wkrótce również “SUNSET BOULEVARD” (Opera Nova Bydgoszcz). Solista w cyklu koncertów „Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej” organizowanym przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. W przeszłości koncertował również z Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Szymon Sutor Orchestra.

Instruktor tańca, choreograf oraz pedagog w fundacji MUSICAMP, której celem jest kształcenie młodych talentów poprzez organizowanie warsztatów musicalowych oraz koncertów, tym samym rozpowszechniając musical
w Polsce.