Wydarzenia towarzyszące Arena Festival

Trzy wieczorne koncerty muzyki filmowej to główne, ale nie jedyne punkty programu Arena Festival film&music. Organizatorzy zapraszają także na wydarzenia towarzyszące. Krótki przegląd festiwalowej oferty zacznijmy na promenadzie w centrum Ostródy.

Cinebus

Tuż przy molo parkuje filmowy autobus – Cinebus (specjalnie na wydarzenia towarzyszące) – filmowe studio na kółkach, naszpikowane sprzętem do przygotowania i montażu klipów, filmów, spotów reklamowych…

Na warsztaty zaprasza youtuber Daniel Rusin. W środku grupa młodych ludzi z Ostródy i Olsztyna, których pasją jest kręcenie spotów filmowych.

Rusin wie o nich wszystko. Jego krótki film Lepiej dawać niż dostawać powstał w jeden dzień. Ma ponad 3 miliony wyświetleń. Dawid Rusin potrafi  społeczne problemy  zamykać  filmowymi kadrami. Deklaruje na przykład na YouTube: Nie piję, bo kocham. Reakcje internautów obejrzyjcie sami…

Na co dzień Rusin tworzy kanał Reżyser Życia subskrybowany przez ponad 180 tysięcy osób, które oglądają eksperymenty społeczne, etiudy fabularne i inne kreatywne formy twórczości. Poza portalem YouTube, od lat pracuje w agencjach reklamowych i zajmuje się reklamami cyfrowymi, szczególnie przy współpracy z influencerami.

Warsztaty filmowe zainteresowały TVN24. Kto oglądał program w południe mógł przenieść się do Cinebusa.

Inne atrakcje czekały na najmłodszych, którzy dokazywali na pikniku rodzinnym w halach Expo Mazury. Największym powodzeniem cieszyły się… bańki mydlane.

Piknik rodzinny

W niedzielę zapraszamy na spotkanie autorskie z Antonim Komasą-Łazarkiewiczem (godz. 15 sala pod sceną w Amfiteatrze), Jerzym Satanowskim (godz. 16.30). A o 19.00 finałowy koncert II edycji Arena Festival film&music. Będzie się działo!