Arena Festival Film&Music
Arena Festival film&music – Cicha noc i inne spotkania

W repertuarze koncertów II edycji Arena Festival film&music są światowe i polskie arcydzieła. Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zaprezentuje między innymi wspaniałe kompozycje kompozytorów najnowszych polskich filmów.

Wśród nich muzykę do obsypanego nagrodami filmu Cicha noc. Przed finałowym koncertem planowane są spotkania autorskie z twórcami.

Muzyki do filmu Cicha noc nie mogło zabraknąć w programie tegorocznego Arena Festiwval film&musis. Po pierwsze – film w reżyserii Piotra Domalewskiego kręcony był na Mazurach. Po drugie – muzyka kompozytora Wacława Zimpla jest piękna. Po trzecie – film zdobył wiele nagród, w tym najważniejszą, za najlepszy fil, na festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dziesięć nagród Polskiej Akademii Filmowej. Miło nam poinformować, że film Cicha noc powstał dzięki wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Twórca muzyki Wacław Zimpel jest gościem festiwalu.

Jak powstaje muzyka filmowa? Na to pytanie podczas spotkań autorskich odpowiedzą także inni twórcy muzyki filmowej.

Antoni Komasa-Łazarkiewicz skomponował muzykę m.in. do filmów W ciemności, Pokot , Prawdziwa historia, Miasto 44. Za swoje realizacje otrzymał liczne nagrody, w tym Czeskiego Lwa za muzykę do filmu Gorejący krzak.

Spotkanie z autorem w niedzielę, 1 lipca o godz. 15:00 – sala pod sceną amfiteatru w Ostródzie.

Jerzy Satanowski – człowiek legenda świata poezji śpiewanej, ale również reżyser i znakomity kompozytor muzyki m.in. do filmu Dzień świra i serialu Ekstradycja. Satanowski skomponował kilkaset piosenek wykonywanych przez znakomitych artystów m.in.: Hannę Banaszak, Krystynę Jandę, Edytę Gepert, Marylę Rodowicz, Piotra Fronczewskiego, Ryszarda Rynkowskiego i wielu innych.

Spotkanie z autorem w niedzielę, 1 lipca o godz. 16:30 – sala pod sceną amfiteatru w Ostródzie.

Spotkania poprowadzi Bogumił Osiński, szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Podobne artykuły

Największy w północnej Polsce festiwal muzyki filmowej.
Olsztyn 2024.

© 2024 Arena Festival film&music. All Rights Reserved.