Paulina Maria Janczak

Paulina Maria Janczak

  • Aktorka, wokalistka, muzyk
  • aktorka, wokalistka, muzyk

Debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu Upiór w Operze A.L. Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, wybrana do tej roli przez samego kompozytora sir Andrew Lloyda Webbera. W 2010 roku wcieliła się w Cosette w Les Miserables C.Schonberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu Koty. Obecnie należy do zespołu aktorskiego spektaklu ALE MUSICALE Teatru Muzycznego ROMA w reżyserii Sebastiana Gonciarza. Wraz z zespołem Teatru zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upiora w Operze i złotą za Les Miserables. Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu Phantom Yestona w reżyserii Daniela Kustosika, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w Upiorze w Operze, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego oraz wciela się w postać Lary Guichard w musicalu Doktor Żywago Lucy Simon w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Artystka współpracuje także z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie należy do obsady spektaklu Jesus Christ Superstar, Twist and Shout, w którym kreuje rolę Stelli oraz jest solistką koncertów musicalowych MusicaLove (okrzyknięte najlepszym spektaklem muzycznym sezonu artystycznego 2013/2014), Broadway Exclusive, Broadway Street – The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber. W 2018 roku Paulina dołączyła do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Warszawie i należy do obsady spektaklu “Żołnierz Królowej Madagaskaru” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Na deskach Teatru Polskiego artystka wystąpiła również jako jedyna Polka u boku Ramina Karimloo, największej gwiazdy musicalowej świata, w koncercie “The Best of Broadway”.

Stworzyła koncert SingLadies – czyli kobiecy świat musicalu, w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka wykonują najpiękniejsze damskie songi musicalowe, którego premiera miała miejsce w lutym 2015 roku w Teatrze V6 w Łodzi. Odtwórczyni roli Ani w musicalu- komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie. Była też Szamanką w Imibali oraz Młodą w Sweet Chic Club w Teatrze V6 w Łodzi. We współpracy z tymże Teatrem, brała udział w spektaklu IMAGINARIUM podczas LIGHT MOVE FESTIVAL 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonała operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z “Piątego Elementu” – filmu S.F. Luca Bessona. Od 2012 roku należy do obsady aktorskiej serialu „Na dobre i na złe”, potem również w „Barwach Szczęścia” (Kama), „Na Wspólnej” oraz „Klanie”. Współpracuje z Polską Sceną Muzyczną. Między innymi z Barbarą Kurdej-Szatan, Robertem Janowskim i Kasią Moś nagrała piosenkę - hymn Szlachetnej Paczki „Szlachetne Serca”.

Ukończyła wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Swój warsztat aktorski szkoliła między innymi pod kierunkiem Andrzeja Ferenca oraz Rhondy Carlson i Kevana Patriquina. Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich o/W oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – „na rzecz młodych talentów”. W 2020 roku otrzymała Nagrodę im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2020".

All Sessions by Paulina Maria Janczak

Dzień 2 ~ 29.06.24 06/29/2024 7:00 pm
Dzień 1 ~ 28.06.24 06/28/2024 7:00 pm
Dzień 2 ~ 01.07.23 07/01/2023 7:30 pm
Dzień 1 ~ 30.06.23 06/30/2023 7:30 pm
Dzień 2 ~ 02.07.22 07/02/2022 7:30 pm