Magdalena Miśka-Jackowska – nasz przewodnik po świecie muzyki filmowej

Wkraczając w mniej znane obszary warto mieć dobrego przewodnika, który poprowadzi nas, nauczy i podpowie coś w razie potrzeby. Naszym najlepszym festiwalowym przewodnikiem po świecie muzyki filmowej i filmu jest Magda Miśka – Jackowska. Znakomita dziennikarka i prezenterka radia RMF Classic, która miłość do filmu i muzyki filmowej wyssała z mlekiem matki.

magda miśka jackowska

Pani Magdalena jest z naszym Festiwalem od początku. Swoim ciepłym głosem znakomicie wprowadza fanów muzyki filmowej w detale utworów, które są wykonywane na scenie festiwalowej. Nierzadko okrasi to ciekawostkami związanymi z powstaniem filmu.

magda miśka jackowska

A nie bierze się to z niczego. Magda Miśka- Jackowska jest  absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W w zespole RMF Classic pracuje od 2005 roku.

magda miśka jackowska

Jest autorką wielu radiowych programów, poświęconych sztuce filmowej (m.in. „Mistrzowie drugiego planu”). Stworzyła i prowadzi Listę Przebojów Muzyki Filmowej, która jest jedynym tego typu programem w Polsce. Jest laureatką nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję „Moje kino” (2010). Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Jako konferansjer związana m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, licznymi koncertami muzyki klasycznej i filmowej w całym kraju.

magda miśka jackowska

Zapraszamy więc na Festiwal ale i miłe spotkanie ze znakomitym przewodnikiem po świecie muzyki filmowej.