Arena Festival Film&Music
Aurelia Luśnia – wybitna wokalistka i Koncert jak z Bajki

Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in.: III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, Grand Prix 2015), Festiwalu operetkowo- -musicalowego Face to face (Poznań, Grand Prix 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013).

Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya (2008).

Aurelia Luśnia - Festival Arena

Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009 r.  Piosenka „Ze snów” z tejże płyty została hitem lata 2010r. Radia Olsztyn.

Druga płyta ’Pozytywka’ jest zadedykowana młodszej widowni, a piosenki z tejże płyty często goszczą na antenie radiowej Trójki w programie 'Zagadkowa niedziela’ Katarzyny Stoparczyk. Disneyowskie utwory, które znalazły się w albumie zostały  również zaaranżowane na symfoniczny skład orkiestry i goszczą na scenach polskich filharmonii.

Aurelia Luśnia - Festival Arena

Aktualnie ukazał się trzeci, autorski album „Po godzinach”. Singiel „Nienazwany szkic” usłyszeć można na falach Radiowej Jedynki czy Radia Merkury oraz w jednej ze scen serialu 'Przyjaciółki’. Płyta została bardzo pozytywnie przyjęta przez Marka Niedźwieckiego, co zaowocowało zaproszeniem do Jego audycji 'Markomania’.

W 2015 roku Jej interpretacja piosenki „Ubóstwiam drakę” znalazła się na płycie „Jeremi Przybora wyśpiewany” obok takich artystów jak Kayah czy Justyna Steczkowska, nagrała również piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej”  oraz „Tradycja”. Aurelię usłyszeć można także na płytach „50 x Jacques Brel” oraz „46 x Paulo Conte”.

Aurelia Luśnia - Festival Arena

Na stałe współpracuje z olsztyńską grupą Scena Babel, z którą wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi..” do słów ks. J. Twardowskiego z muzyką H. F. Tabęckiego.

Aurelia Luśnia - Festival Arena

Od 2006 r. współpracuje z Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Pod koniec 2017 r. nagrała wraz z Maciej Stuhrem autorską piosenkę świąteczną 'Idą idą święta’.

FB: https://www.facebook.com/aurelia.lusniastankiewicz/?fref=ts

Oficjalna strona: http://www.aurelialusnia.pl

Podobne artykuły

Największy w północnej Polsce festiwal muzyki filmowej.
Olsztyn 2024.

© 2024 Arena Festival film&music. All Rights Reserved.