Arena Festival Film&Music
3. Arena Festival film&music – dlaczego warto być?

Pewnie wielu z Was podobnie jak my czekało na wieści o tym dlaczego warto być na 3. Arena Festival film&music. A warto bez wątpienia bo na trzeci Festiwal zaprosiliśmy wspaniałych gości specjalnych i dwie Fundacje, które zrealizują z nami świetne projekty. Świetne szczególnie dla Was. Ale do rzeczy.

3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?

Pewnie już o tym wiecie ale przypomnimy, że tegoroczny Festiwal odbywa się w dniach 28-30 czerwca 2019, jak zawsze w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. I tu będzie Was czekać niespodzianka ponieważ na tegoroczną edycję przygotowaliśmy jeszcze większą i jeszcze ładniejszą halę, mając nadzieję, że jeszcze tłumniej przybędzie by wspólnie z nami przywitać wakacje muzycznie i filmowo.

Zapraszamy na trzy dni niezwykłych koncertów z muzyką filmową wykonywaną na żywo przez znakomitą orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?

Koncerty poprowadzi nasza ulubiona Magda Miśka Jackowska dziennikarka, prezenterka i znawczyni muzyki filmowej, której na co dzień możecie słuchać w RMF Classic.

3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?

Zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli:

Henryk Kuźniak – znakomity polski kompozytor muzyki filmowej, znany m.in. z muzyki do filmów Vabank i Seksmisja.

Henryk Kuźniak

Filip Bajon – jeden z czołowych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Dyrektor Studia Filmowego KADR a w szczególności reżyser obsypanego nagrodami filmu Kamerdyner, który był realizowany m.in. na Warmii i Mazurach

Filip Bajon

Antoni Komasa- Łazarkiewicz – utalentowany kompozytor muzyki filmowej, nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą za najlepszą muzykę właśnie do Kamerdynera oraz filmu Wilkołak.

Antoni Komasa Łazarkiewicz

Jerzy Kapuściński  – dyrektor artystyczny Studia Munka. Opiekun najlepszych polskich debiutów filmowych.

Jerzy Kapuściński

Zachwyceni udaną współpracą z Fundacją Film Spring Open – Sławomira Idziaka w tym roku również organizujemy wspólne warsztaty.

3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?
3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?

Z tym jednak, że tegoroczne poświęcone będą małym formom dokumentalnym. Młodzi twórcy już rezerwujcie swój czas bo odwiedzi nas Marcin Randall Nowakowski, z którym wspólnie nauczycie się tej niełatwej sztuki. A jednocześnie najlepsze prace będziemy chcieli zaprezentować na scenie głównej podczas koncertu finałowego 3. Arena Festival film&music.

Marcin Randall Nowakowski

Na festiwalu w Ostródzie pojawi się znana i ceniona Fundacja Legalna Kultura. To właśnie bez niej nie może odbyć się żaden szanujący się festiwal w Polsce. Fundacja będzie Was zachęcać do korzystania z kultury z legalnych źródeł. A także pomoże nam zorganizować specjalnie dla naszych melomanów strefę chilloutową. W wolnych chwilach będzie tam można zebrać siły do kolejnych części koncertów.

3. Arena Festival film&music - dlaczego warto być?

W tym roku na Festiwalu zobaczycie też twarze aktorów wspierających polską transplantologię. A lekarze-specjaliści opowiedzą o tej niezwykle ważnej dla nas wszystkich dziedzinie medycyny. Do współpracy udało nam się zaprosić Poltransplant oraz DKMS.

Mamy nadzieję, że możemy sobie powiedzieć – do zobaczenia w Ostródzie na 3. Arena Festival film&music.

Owacje na stojąco na finał Arena Festival film&music 

Podobne artykuły

Największy w północnej Polsce festiwal muzyki filmowej.
Olsztyn 2024.

© 2024 Arena Festival film&music. All Rights Reserved.