Mayo Kucharski

Mayo Kucharski

Mayo Kucharski

Właśc. Daniel Kucharski – Pochodzący z Włocławka absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Filmu i Fotografii ze specjalizacją Reżyserii.

Scenarzysta i reżyser krótkich form niezależnych oraz dziesiątek komercyjnych spotów reklamowych. Laureat festiwalu “The One Minutes” za jedno minutową etiudę: “Red Line” oraz zwycięzca Grand Prix na międzynarodowym festiwalu “FilmAT” za spot reklamowy: “Baczyński ma się dobrze”. Autor wielu viralowych spotów internetowych i telewizyjnych w tym “Zdecydowałem #NieZabieram” dla kampanii społecznej: “Dawca.pl” z ponad 2 milionami wyświetleń na ich oficjalnym profilu.
Członek ekipy corocznych plenerów “Film Spring Open” czyli interdyscyplinarnych międzynarodowych warsztatów filmowych w Krakowie, działających pod przewodnictwem nominowanego do Oscara operatora Sławomira Idziaka.
Współtwórca polskiej sceny YouTube’owej działający z czołówką polskich YouTuberów. Prowadzący obecnie branżowy kanał: “MAYO Kucharski Vlog”, na którym w programie PLAN SKAN zdradza tajniki pracy na planach zdjęciowych. Autor dobrze przyjętego dokumentu “Zawód YouTuber”, który jest ukoronowaniem wspólnej dotychczasowej współpracy z Youtuberami.

Obecnie pracujący na stanowisku Dyrektora Kreatywnego i Reżysera w Trójmiejskim studio Mova Film.