Wojciech Daniel

Wojciech Daniel

Wojciech Daniel

Aktor i wokalista. Pochodzi z Laskowej w Małopolsce. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni – 2016 r.

Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w 2009 roku w Krakowskiej Fundacji Sztuki Musicalowej, w której brał udział w takich spektaklach jak „W Obliczu Chaosu” oraz „Mały Książę”. W trakcie nauki w Studium w Gdyni brał udział w polsko – niemieckiej produkcji “Romeo und Julia” w Uckermärkishe Bühnen Shwedt, w której zagrał Romea. W Teatrze Muzycznym w Gdyni, gra: Misie Patysie w “Avenue Q”, Kudkudaka w “Wiedzminie”, Hrabię Łysego w “Lalce”, czy Kamień Święty Wołający w “Kumernis, czyli o tym, jak świętej panience broda rosła”, który został laureatem Grand Prix XI Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych “Raport”.

Bral także udział w spektaklach: „Skrzypek na Dachu”, „Grease”, „Chłopi” , „Mały Książę – końcówka” oraz w koncertach Teatru Muzycznego. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra role Willarda w musicalu „Footloose”, Lucasa w „Rodzinie Addamsów” oraz rolę tytułowa w musicalu „Pippin”. W Krakowskim Teatrze Variete, gra Filcha w „Operze za trzy grosze”. Uwielbia musicale i dobre jedzenie